W niewielkich miejscowościach, gdzie oferty pracy nie zalewają mieszkańców różnorodnością stanowisk, nie jest łatwo znaleźć zatrudnienie. Można nawet czasami powiedzieć, że sztuką jest je otrzymać.
Rynek pracy
W Narolu mieszkańcy doskonale wiedzą, że rynek pracy do najlepszych nie należy. Bezrobocie często zagląda w oczy nie tylko osobom starszym czy w wieku produkcyjnym, ale także osobom młodym mniej lub bardziej wykształconym.
Inicjatywa własna
Mieszkańcy tej podkarpackiej miejscowości często sami podejmują inicjatywę i poszukują pracy na własną rękę. Zdarza się, że swoje kroki kierują na stację paliw. Dlaczego? Bo większość z nich ma wizję ciekawej pracy, mało męczącej i do tego za niezłe pieniądze. Jednak rzeczywistość nie zawsze jest taka, jaką sobie wyobrażają.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby pracować na stacji paliw?
Osoba, która nie boi się pracy zmianowej w różnych systemach – to pierwszy, najważniejszy punkt, który trzeba rozważyć, zanim skierujemy swoje kroki do złożenia CV na miejscu. Pracownik stacji musi być ponadto sumienny, uczciwy, dyspozycyjny i punktualny. Kultura osobista i naturalna zdolność komunikacyjna jest także mile widzianym elementem całokształtu sylwetki pracownika.
Kto może pracować na stacji paliw?
Do pracy na stacji paliw zazwyczaj przyjmowane są osoby z wykształceniem średnim. Oczywiście pracują także ci z dyplomem. W zależności od tego jest różna struktura stanowisk, jednak odpowiedzialność jest duża na każdym z nich. Nie trzeba zdobywać żadnych uprawnień, aby pracować na stacji, jednak znajomość obsługi kasy fiskalnej i różnych urządzeń, a także często umiejętność parzenia kawy, przygotowywania zaplecza gastronomicznego oraz sprzątania dają znaczną przewagę podczas rekrutacji. Pracownik stacji w związku z tym, że ma do czynienia z jedzeniem, musi mieć aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną.
Zarobki
Pensja pracownika zależy przede wszystkim od typu stacji, miasta i obrotów. Dopiero później brane pod uwagę jest stanowisko.