Gospodarka lokalna i lokalny rynek pracy w Głogowie Małopolskim są ściśle ze sobą powiązane. Rolniczy aspekt ma ogromny wpływ na postrzeganie lokalnego rynku pracy. Na terenach głogowskich uprawia się najwięcej kapusty, marchwi i buraków. Dodatkowo rolnictwo gruntowe ściśle wspomagane jest przez sadownictwo oraz uprawę owców zwłaszcza miękkich.
Większość płodów rolnych jest sprzedawana i w ten sposób czerpane są dochody dla poszczególnych gospodarstw rolnych i domowych jednocześnie.
Jeśli chodzi o wskaźnik przedsiębiorczości widać wyraźnie, że na terenie gminy jest on dość wysoki. Rośnie infrastruktura transportowa związana z bliskim połączeniem Głogowa Małopolskiego z Rzeszowem. W związku z tym istnieje duże zapotrzebowanie na kierowców, zwłaszcza z uprawnieniami do przewozu osób.
Dużym powodzeniem cieszy się także branża budowlana i zapotrzebowanie na tego usługi, a co za tym idzie, na kapitał ludzki zdolny do pracy w tym sektorze.
Nawet jeśli w danym sektorze czy branży można zauważyć braki kadrowe, nie jest to obecnie problemem, a szansą. Okazuje się bowiem, że brak rąk do pracy jest szansą dla osób bezrobotnych.
Lokalny Urząd Pracy organizuje dla osób bezrobotnych kursy i szkolenia, w ramach których bezrobotni mają szansę zdobyć nowe umiejętności, doświadczenia, a nawet zawód. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy i szansa na znalezienie zatrudnienia na terenie Głowa Małopolskiego.